Olympiacos dhe Barcelona takohen ne finale
Albeu.com
Olympiacos do të përballet me Barcelonën në finalen e garës evropiane në basketboll, Euroleague, pasi të dyja ekipet triumfuan në gjysmëfinalet e zhvilluara në Paris.Grekët patën vështirësi përballë Partizanit të Beogradit pasi kishin nevojë për kohën shtesë për të fituar 83-80 ndaj ekipit serb. Në gjysmëfinalen tjetër, Barcelona bëri një paraqitje të fuqishme në mbrojtje për të mposhtur CSKA Moskën me rezultat 64-54.
Shtuar më 08/05/2010, ora 12:05
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori