Operohet Mario Mandzukic?
Foto Nderim Kaceli
Mediat italiane kanë raportuar se Mario Mandzukic duhet të operohet, e cila gjë do të bënte që ai mos të luaj tre deri në katër muajt e ardhshëm.

Kroati pësoi një dëmtim javën e kaluar dhe diagnoza fillestare thoshte se ai do të jetë jashtë për dy deri në katër javë.

Megjithatë, sipas Top Calcio 24, lëndimi është më serioz sesa mendohej fillimisht.

Mandzukic mund të futet në operim, e cila gjë do ta lente atë jashtë për tre deri në katër muaj.

Një periudhë kaq e gjatë do të bën që Juventus të kërkojë alternativa të tjera gjatë afatit të janarit, edhe pse në radhët e tyre kanë talentin Moise Kean. /albeu.com/
Shtuar më 16/01/2019, ora 18:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori