Orari i ndeshjeve të Serie A do të përcaktohet sipas vendndodhjeve
Koha e fillimit të Serie A do të vendoset sipas vendndodhjes, duke shmangur ndeshjet e hershme në jug, ndërsa Juventus – Lazio mund të luhet të hënën më 20 korrik.

Seria A rikthehet më 20 qershor, por datat dhe orët e fillimit do të hartohen në takimin e nesërm.

Shoqata e Lojtarëve ka paralajmëruar në mënyrë të përsëritur se nuk do të pranojë asnjë ndeshje përpara orës 17:00 me kohën lokale në kulmin e verës, kështu që orari i fillimit të ndeshjeve pritet të jetë 17:00-15, 19:15 dhe 21:30, transmeton lajmi.net.

Sipas agjencisë së lajmeve ANSA, ka më shumë detaje që po punohen për kalendarin, duke përfshirë vendndodhjen, kështu që qytetet jugore – ku temperatura nxehet më shumë – nuk do të ketë ndeshje të hershme.

Për të siguruar drejtësi, ata gjithashtu do të përpiqen të mos planifikojnë asnjë ekip të luajë më shumë se dy ndeshje në orar të hershëm.

Mbi gjysma e 124 ndeshjeve të mbetura ka të ngjarë të planifikohen në orën 21:30, rreth 50 në 19:15 dhe vetëm 10 në 17:15.

ANSA dhe Tuttosport kanë llogaritur gjithashtu se përballja e Scudetto midis Juventus dhe Lazio do të luhet të hënën më 20 korrik në 21:30 me kohën lokale.

Sezoni 2019/20 i Serisë A është në rrjedhën e fundit për të përfunduar në fundjavën e 1 dhe 2 gushtit.
Shtuar më 31/05/2020, ora 16:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori