Orë vendimtare për Abazaj, një tjetër klub belg shfaq interes për të
Orë vendimtare për Kristal Abazaj. Shqiptari nuk po luan tek Anderlecht dhe me shumë mundësi ai do të largohet.

Po rai mund te mbetet sërish në Belgjikë. Së fundmi për Abazajn ka shfaqur interes Suint-Truide klub që renditet në vendin e shtatë në kampionatin belg të futbollit.

Suint-Truide e kërkon ansorin shqiptare me huazim deri në fund të sezonit.

Ai kërkon hapsira si titullar por deri më tani nuk i është ofruar. Ndërsa kur kanë mbetur edhe pak ore nga mbyllja e merkatos së janarit do të mësohet dhe e ardhmja e 22 vjecarit. /albeu.com/
Shtuar më 31/01/2019, ora 11:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori