Pa 9 lojtarë titullarë, kështu pritet të jetë formacioni i Liverpoolit për ndeshjen me Licesterin (FOTO LAJM)

Skuadra e Liverpool është duke kaluar në krizë të lëndimeve në fillim të këtij sezoni.

9 lojtarë të ekipit të parë janë lënduar ose prekur nga koronavirusi: Van Dijk, Oxlade Chamberlain, Gomez, Alexander Arnold, Robertson, Henderson, Salah, Thiago dhe Fabinho.

Në fundjavë, skuadra e Liverpool ka punë me ekipin e Leicester dhe Jurgen Klopp do të ketë problem të bëj një 11-she solide.

Sipas mediave, ky pritet të jetë formacioni i Liverpool: Alisson, Tsmikas, Philips, Matip, Williams, Keita, Wijnaldum, Milner, Mane, Jota, Firmino.

Klopp po mban shpresa që ndonjë nga futbollistët e lënduar të rikthehet dhe të jetë i gatshëm për këtë ndeshje.
Shtuar më 17/11/2020, ora 12:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori