Pa Messin dhe Ronaldon, këta do të ishin fituesit e Topit të Artë në nëntë vitet e fundit
‘Topi i Artë’ është çmimi më i madh që jepet për futbollist në aspektin individual.

Në nëntë vitet e fundit Lionel Messi ka fituar pesë herë këtë çmim të madh.

Argjentinasi është i ndjekur nga Cristiano Ronaldo, me katër ‘Topa të Artë’.

Por, e keni menduar ndonjëherë se kush do të ishin fituesit sikur në garë mos të ishin Messi e CR7? Më poshtë keni klasifikimet vit pas viti:

Klasifikimi i Topit të Artë në vitin 2016:

1) Cristiano Ronaldo

2) Lionel Messi

3) Antoine Griezmann *


Klasifikimi i Topit të Artë në vitin 2015:

1) Lionel Messi

2) Cristiano Ronaldo

3) Neymar *Klasifikimi i Topit të Artë në vitin 2014:

1) Cristiano Ronaldo

2) Lionel Messi

3) Manuel Neuer *Klasifikimi i Topit të Artë në vitin 2013:

1) Cristiano Ronaldo

2) Lionel Messi

3) Franck Ribery *Klasifikimi i Topit të Artë në vitin 2012:

1) Lionel Messi

2) Cristiano Ronaldo

3) Andres Iniesta *Klasifikimi i Topit të Artë në vitin 2011:

1) Lionel Messi

2) Cristiano Ronaldo

3) Xavi *Klasifikimi i Topit të Artë në vitin 2010:

1) Lionel Messi

2) Andrés Iniesta

3) Xavi *


Klasifikimi i Topit të Artë në vitin 2009:

1) Lionel Messi

2) Cristiano Ronaldo

3) Xavi *


Klasifikimi i Topit të Artë në vitin 2008:

1) Cristiano Ronaldo

2) Lionel Messi

3) Fernando Torres * /telegrafi/

Shtuar më 10/10/2017, ora 15:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori