Pa skuadër, Alexandre Pato pritet të rikthehet në Evropë
Alexandre Pato është një prej disa lojtarëve të rëndësishëm që aktualisht janë pa skuadër. Braziliani po kërkon një ekip të ri në Europë dhe mediat shkruajnë se mund të rikthehet në Angli por jo në Premier League.

31-vjeçari i cili prej muajsht është lojtar i lire pasi ndërpreu kontratën me Sao Paolon, po negocion me ekipin e Championship, Birningham të cilët janë në krizë dhe kanë shënuar vetëm 3 gola në 7 javë. Për shërbimet e Patos janë vënë në lëvizje edhe ekipe të tjera si Genoa, Spezia apo St. Ettienne.

Shtuar më 28/10/2020, ora 12:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori