Palermo një fushë e vështirë për Interin, ja precedentët
Pëlqej
Dy transfertat e fundit në Palermo kanë qënë zhgënjyese për Interit që ka dalë gjithmonë i mposhtur nga "Renzo Barbera". E pbesueshme ajo që ndohi në 11 shtator 2011, me zikaltrit që mundeshin 4-3, pavarësisht se Diego Milito iu dha dy herë avantazhin (1-0 dhe 2-1).

Por në total Interi numëron më shumë fitore se ekipi siçilian, ashtu edhe përsa i përket golave të shënuar. Suksesi i fundit i milanezëve në Palermo daton më 19 shtator 2010 (2-1), falë një dopiete të Samuel Eto'o.

Palermo-Inter, e vlefshme për javën e tretë të Serie A, luhet sonte në ora 20:45. /albeu.com/


TË GJITHË PRECEDENTËT NË PALERMO

6 fitore Palermo
11 barazime
9 fitore Inter
29 gol Palermo
39 gol Inter

NDESHJA E PARË

1932/1933 Serie A Palermo vs Inter 0-2

NDESHJA E FUNDIT

2012/2013 Serie A Palermo vs Inter 1-0
Shtuar më 21/09/2014, ora 11:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori