Pёr Robinhon Premierliga ёshtё kampionati mё i mirё
Albeu.com
“Tempoja e Premierligёs ёshtё mё e ndryshme nga gjithё çka kam provuar deri tash. Ritmi ёshtё shumё i shpejt dhe kualiteti i shkёlqyeshёm, shumё mё i mirё nga ajo çfarë prisja. Ky ёshtё kampionati mё i mirё nё botё”, ka thёnё suerpylli brazilian.Pёrforcimi mё i shtrejtё nё historinë e Premierligёs, Robinho, pranon se futbollit anglez ёshtё nё njё nivel mё tё lartё.
“Tempoja e Premierligёs ёshtё mё e ndryshme nga gjithё çka kam provuar deri tash. Ritmi ёshtё shumё i shpejt dhe kualiteti i shkёlqyeshёm, shumё mё i mirё nga ajo çfarë prisja. Ky ёshtё kampionati mё i mirё nё botё”, ka thёnё suerpylli brazilian.

“Dallimi mё i madh nё mes Anglisё dhe Spajёs janë gjyqtarët, tё cilёt lejojnë mё shumё duele dhe akordojnë mё pak faulle, ndёrsa sigurisht kёtu janë edhe tifozёt. Ata janë mё shumё tё pёrfshirё se nё Spanjё, gjithё kohёn bërtasin dhe na japin njё motivim tё madh”, shton Robinho.
Shtuar më 04/10/2008, ora 17:48
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori