Parabola shumëngjyrëshe e Aquilanit
Pëlqej
“Me të, futbolli italian rigjen një lojtar të rëndësishëm”. Fjalë e Cesare Prandellit I cili ka përgëzuar fillimin e mbarë të sezonit të Alberto Aquilanit dhe e ka thirrur në kombëtare. Hera e parë, pas eksperiencës së keqe me Liverpoolin, ku lojtari për më shumë se një sezon tek Liverpooli ka koleksionuar vetëm 27 prezencakampionat dhe kupa së bashku dhe vetëm 2 gola. Tek Juventus ka arritur në kuotën e 10 prezencave që tani dhe 1 gol.(albeu.com)
Shtuar më 16/11/2010, ora 11:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori