Pas 34 viteve PAOK fiton titullin, digjet Selaniku, fest e çmendur (VIDEO)

PAOK-u ka pritur 34 vite, por në fund mund të festojë. Selaniku ka thyer hegjemoninë e Athinës dhe sidomos Olympiacos, duke fituar titullin e tretë në historinë e klubit në një super sezon, me asnjë humbje deri tani.

Në fakt, janë 24 fitore dhe 5 barazime. Nëse edhe javën e fundit nuk humbasin, atëherë e mbyllin kampionatin pa humbje.

Fitorja 5-0 ndaj Levandiakos i ka dhënë fund pritjes. Menjëherë, fishekzjarrët dhe flakadanët kanë zënë vendin e dekorit të fushës. /albeu.com/
Shtuar më 21/04/2019, ora 22:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori