Pas dënimit të Man City, Guardiola merr vendim të rëndësishëm për karrierën e tij
Manchester City dje u dënua nga UEFA me dy vite pa të drejt paraqitjeje në garat evropiane dhe me 30 milionë euro gjobë.

Shumë thashetheme u thanë nga dje për lojtarët e trajnerin si dhe largimet e mundshme të tyre megjithatë Guardiola ka thënë se do ta respektojë kontratën dhe do të qëndrojë deri në përfundim të saj.

Guardiola ka kontratë me "Citizens" deri në verën e vitit 2021.
Shtuar më 15/02/2020, ora 22:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori