Pas dopietës ndaj Interit, Reali uron publikisht Ronaldon
Pas fitores së Juventusit ndaj Interit 1-2 me dy golat e CR7 ka ardhur një reagim nga Real Madrid.

Ish-klubi i portguezit përmes një postimi në Twitter shkruan: "Golashënuesi më i mirë në historinë tonë është tashmë golashënuesi më i mirë në futbollin botëror. Urime, Cristiano".

Rikujtojmë që Ronaldo e ka tejkaluar Josef Bican si lojtari me më së shumti gola të shënuar për klub dhe kombëtare në historinë e futbollit me 760 gola më 21 janar.

Shtuar më 02/02/2021, ora 23:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori