Pas Griezmann, një tjetër yll largohet nga Atletico Madrid
Luis Felipe është një prej të shumtë futbollistë që do të largohen nga Atletico Madridi gjatë kësaj merkatoje vere.

Mbrojtësit brazilian i përfundoi kontrata me "Los Colcheoneros" dhe spanjollët nuk preferuan t’ia rinovojnë.

"Ka qënë një sezon i madh. Ne fituam, Superkupën e Europës edhe pse eliminimi prej Juventusit nga Liga e Kampionëve ishte një lajm mjaft i keq. Jam shumë i lumtur me atë që kam bërë këtë vit me Atletikon, Të ardhmen time do ta them pas Kupës së Amerikës."-tha Luis pas fitores së Brazilit në Kupën e Amerikës, 3-0 ndaj Bolivisë.
Shtuar më 15/06/2019, ora 12:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori