Pas mungesave të fundit, Milani publikon listën përfundimtare
AC Milani ka bërë zyrtare listën e lojtarëve të ftuar kundër Juventusit.

"Rossonerët" janë lider momental në Seria A dhe synon vetëm fitore që ta mbajë kreun.

Shtatë herë kampioni i Evropës ka publikuar listën e të ftuarve, ku mungojnë shumë yje si Tonali, Ibrahimovic, Rebic, Gabbia, Bennacer, Saelemaekers dhe Krunic.

Lista e plotë:

Portierë: A.Donnarumma, G.Donnarumma, Tatarusanu

Mbrojtës: Calabria, Conti, Dalot, Duarte, Hernandez, Kalulu, Kjaer, Musacchio, Romagnoli.

Mesfushorë: Çalhanoglu, Castillejo, Diaz, Frigerio, Hauge, Kessie

Sulmues: Colombo, Leao, Maldini.
Shtuar më 06/01/2021, ora 13:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori