Pas nje kohe te gjate fituan kombetaret e Shqiperise dhe Maqedonise
Albeu.com
Shqiperia shenoi fitore ndaj Gjeorgjise me rezultat 3:2 ndersa Maqedonia si nikoqire mundi Armenine me rezultat 2:2. Rezultatet e ndeshjeve tjera:Grupi 1
Armenia 1 : 2 Maqedonia
Cekia 8 : 1 Andora
Holanda 2 : 0 Rumania

Grupi 2
Ukraina 2 : 0 Kazakistani
Turqia 0 : 0 Greqia
Shqiperia 3 : 2 Gjeorgjia

Grupi 3
Rusia 2 : 0 Latvia
Estonia 2 : 0 Liechtenstein
Portugalia 2 : 0 Slovakia

Grupi 4
Faroe Islands 1 - 3 Zvicrra
Irlanda 2 - 2 Izraeli

Grupi 5
Skocia 2 - 0 Moldavia
Belorusia 1 - 1 Slovenia
Norvegjia 0 - 0 Italia

Grupi 6
Azerbeixhani 0 : 3 Polonia

Grupi 7
Serbia & Mali i Zi 0 : 0 Belgjika
San Marino 1 : 3 Bosnja Hercegovina
Spanja 0 : 0 Lituania (45')

Grupi 8
Bulgaria 1 : 3 Kroacia
Suedia 6 : 0 Malta
Islanda 2 : 3 Hungaria


TABELA, Grupi 2
Shteti L F B H Av Pkt
1 Ukraina 8 6 2 0 14-3 20
2 Greqia 8 4 3 1 12-6 15
3 Turqia 8 3 4 1 13-7 13
4 Denimarka 7 2 3 2 10-7 9
5 Shqiperia 8 3 0 5 6-12 9
6 Gjeorgjia 7 1 2 4 9-16 5
7 Kazakistani 6 0 0 6 2-15 0

TABELA, Grupi 1
Shteti L F B H Av Pkt
1 Cekia 8 7 0 1 30-7 21
2 Holanda 7 6 1 0 16-3 19
3 Rumania 8 4 1 3 12-10 13
4 Maqedonia 9 3 2 4 11-11 11
5 Finlanda 6 3 0 3 13-10 9
6 Armenia 9 1 1 7 6-19 4
7 Andora 9 1 1 7 5-33 4
Shtuar më 05/06/2005, ora 02:09
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori