Pas shkarkimit të Lampard, pritet zyrtarizimi i Tuchel në stolin e Chelsea
Ish-trajneri i Paris Saint-Germain, Thomas Tuchel, do të zyrtarizohet sot si menaxher i Chelseat.

Sipas gazetarit italian, Fabrizio Romano, Thomas Tuchel, është zgjedhja e zyrtarëve të Chelseat për postin e menaxherit tek "The Blues" dhe do të zyrtarizohet sot.

Tuchel ka pranuar punën dhe kishte qenë në kontakt me zyrtarët londinez.

Sipas gazetarit, zyrtarizimi i gjermanit është qështje kohe, madje ai thotë se kjo do të ndodhë sot.

Tuchel u shkarkua nga PSG në Krishtlindje pas fitores 4-0 ndaj Strasbourg, ai kishte dërguar se fundmi klubin parisien në finale të Ligës së Kampionëve.

Sipas mediave angleze, Tuchel do të ndihmojë t’i rikthejë në formë, Timo Werner dhe Kai Havertz.
Shtuar më 25/01/2021, ora 15:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori