Pasi mundi serben, xhudistes kosovare i ndodh një fatkeqësi (FOTO LAJM)

Distria Krasniqi, xhudistja që bëri krenarë gjithë kombin shqiptar, me fitoren me ippon kundër serbes Andrea Stojadinov, pas fitores ajo merr lajmin e hidhur, i ndërron jetë gjyshja e saj.

Gjyshja e shtëpisë. Shkrimtarja Naime Beqiraj i shpreh ngushëllime familjes së Distrisë, duke shkruar mes të tjera: “Sa koincidencë, në çastin kur Distria e fiton betejën, jep shpirt gjyshja e Distrias. Ka qenë grua e rrallë, atdhetare, i ka rritur e vetme fëmijët kur burri i saj Mehmet Krasniqi vuante burg në kazamatet serbe.

Gjyshja e Distria Krasniqit

Tetja, siç e njihnim ne, ka lëne pas vajza e djem, nipa e mbesa, por nga të gjithë, në pamje e energji me së shumti i ngjante Distrias. Dritë pastë shpirti i Tetës”. “Sot nana jonë, tetja e të gjithëve, na e dha lamtumirën e fundit.
Dashurinë dhe heroizmin e një nane, na e la amanetin e fundit!”, shkruan Lumka Krasniqi.

Para disa orësh Distria fitoi medaljen e artë në garën e madhe Grand Prix në Antalya në Turqi.
Shtuar më 05/04/2019, ora 21:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori