Pato: Do ta jepja jeten te shenoja ne derbi
Albeu.com
Tensioni sa vjen e shtohet para ndeshjes së të shtunës mbrëma ndërmjet Milanit dhe Interit në Derby della Madonnina, ndërsa Alexandre Pato nuk e ka fshehur dëshirën për të shënuar kundër zikaltërve.“Mendoj se Interi është skuadër e fuqishme, shumë e fuqishme. Ka fituar Scudetton dhe ka treguar kualitet të madh”.

“Mirëpo, Milani nuk është inferior. Fitorja në derbi është shumë e rëndësishme. Mund të të japë vetëbesim, dhe ndihmë për ta shtuar vetërespektin”.

“Gjatë ndeshjeve parasezonale na konsideruan të vdekur, mirëpo nuk është ashtu. Dhe do ta dëshmojmë këtë. Çfarë do të jepja të shënoja kundër Interit? Jetën time. Futbolli është jeta ime. Është gjithçka”, ka thënë braziliani për “La Gazzetta dello Sport”.
Shtuar më 28/08/2009, ora 19:14
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori