Paul II, trashëgimtari i orakullit
Oktapodi Paul
Si çdo mbret, edhe oktapodi Paul ka trashëgimtarin e tij. Orakulli i botërorit ka ndërruar jetë dy javë më parë. Bota e ka përjetuar shuarjen e tij madje në Spanjë i kanë organizuar edhe një funeral. Oktapodi që pason Paulin do të quhet Paul II dhe është vendosur në vaskën e paraardhësit të tij, në Sea LifeOberhausen. Oktapodi i ri është 5 muajsh dhe është rreth 50 centimetra. Mbetet për tu parë nëse oktapodi i ri ka të njëjtat aftësi dhe cilësi si paraardhësi i tij.(albeu.com)
Shtuar më 03/11/2010, ora 16:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori