Pele bën “biznes”, shet rezidencën e tij luskoze (FOTO LAJM)

Pëlqej
Legjenda e futbollit botëror, Pele ka shitur së fundmi rezidencën e tij, në Hamptons për 2.2 milionë paund.

Ish-lojtari i Brazilit e ka blerë këtë rezidencë për 120 mijë paund në vitin 1979, dy vite pasi ai hoqi dorë nga futbolli.

Rezidenca që përfshin një sërë luksesh, gjashtë dhoma të areduara në mënyrë perfektë, pishina dhe lehtësira të tjera të cilat kanë qenë pjesë e jetës së legjendës.

Tashmë nuk dihet përse ai e ka shitur këtë, por e parë nga ana ekonomike duket se Pele ka bërë biznes të mirë.
Shtuar më 09/08/2018, ora 19:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori