Pele flet për transferimin e Coutinhos tek Barcelona: Brazili ka nevojë për ty në Kupën e Botës
Kalimi i Coutinhos te Barcelona, bëri bujë në gjithë botën, po ashtu edhe në merkaton e transferimeve.

Kurrsesi nuk mund të mungonin dhe fjalët e legjendës braziliane të futbollit, Pele.

“Shpresoj që ky transferim të jetë i duhuri për ty Phiilippe. Brazili ka nevojë për ty në Kupën e Botës” – u shpreh Pele.

Transferimi i Coutinhos te Barcelona është pritur mirë në gjithë Brazilin, kjo për faktin se në Barcelonë kanë luajtur lojtarë të tjerë, të cilët kanë shkruar historinë. /albeu.com/
Shtuar më 09/01/2018, ora 17:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori