Pele gëzon Mbappen me një dhuratë speciale


Pëlqej
Kylian Mbappe është shëndërruar në një nga lojtarët më të mirë në botë dhe gëzon respektin e të gjithëve.

Madje shpesh herë francezi është konsideruar si Pele i kohëve moderne nga i cili ka marrë edhe një dhuratë speciale.

Bëhet fjalë për një fanellë të nënshkruar nga vetë legjenda e Brazilit.

19-vjeçari u bë i riu i parë në botë që ka shënuar më shumë se një gol në Kupën e Botës që nga Pele, i cili i shëno dy gola në finalen kundër Suedisë në vitin 1958.

Dhuratën që Pele i kishte dërguar, Mbappe vendosi që ta publikonte në rrjetet sociale me mbishkrimin.

“Faleminderit për këtë super dhuratë, Mbret” /albeu.com/
Shtuar më 24/09/2018, ora 10:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori