Pele: Neymar ishte hija e Messi tek Barcelona
Pëlqej
Legjenda e futbollit brazilian Pele ka dhënë mendimin e tij se për çfarë arsye Neymar u largua nga Barcelona.

“Pjesa më e madhe e fëmijëve sot shohin Messin, Cristiano Ronaldon dhe Neymar, por njohin edhe emrin e Pele, është një përgjegjësi e madhe, sepse nuk do të mund të bëj kurrë një gabim në jetë, duhet të jem gjithmonë një shpembull për këta fëmijë, por falenderoj Zotin për këtë nder”, deklaroi Pele.

“Mendoj se ishte mirë për atë që u transferua, sepse ka qenë gjithmonë në hijen e Messit. Te PSG pati mundësinë që të dëshmojë atë që mund të bëjë në një skuadër të ndërtuar përreth tij. Është një mundësi për atë që të luajë si numri 10. Shumë para? Në këtë moment jemi në një botë të ndryshme, nuk mund ta krahasoj me kohën time. Mbase vetëm dy ose tre futbollistë në botë vlejnë atë shumë parash. Në kohën time kishte dy ose tre futbollistë në çdo skuadër. Ishin Bobi Mor, Bobby Charlton, Johan Cruyff, Pele, Eusebio, Zico dhe George Best. Tani ke një Neymar, një Cristiano Ronaldo dhe një Messi, dhe vetëm kaq” përfundoi legjenda e Brazilit. /albeu.com/Shtuar më 14/06/2018, ora 23:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori