Pele sfidon me arrogancë Ronaldon: Bëj aq gola sa un po munde
Pëlqej
Braziliani Peleka hapur një sfidë të re përballë Ronaldos. Duke e parë veten të mposhtur me rekordin e ri të thyer nga Ronaldo për numrin e golave me Kombetare, Ronaldo është sfiduar nga brazilkiani këtë herë mënumrin total të golave.

” I pashë golat e Cristianos, ishte dicka me të vërtetë speciale. Bëhet fjalë për kohë të ndryshme, megjithatë bukuria e futbollit janë pikërisht golat. Dua ta përgëzoj Ronaldon për këtë arritje të tijën. Ai është një futbollist i shkëlqyer. Por tashmë i duhet të shënojë më shumë se 1283 gola”.

Pavarësisht duelit duhet theksuar se golat e Peles në kohën e sotme do diskutohej dhe për Këpucën e Artë pasi niveli i Ligave ku dy yjet kanë luajtur janë më milje largësi në nivel. Gjithsesi Ronaldo dhe pse me padrejtësi duhet ta prandojë se në këtë aspekt është i mposhtur nga braziliani. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2017, ora 15:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori