Pellegrini qetëson tifozët e Romës: Do të rritemi sëbashku
Lorenzo Pellegrini e shikon veten te Roma edhe për shumë vite të tjera. Në një intervistë për gazetën Il Tempo mesfushori që mund të jetë kapiteni i ardhshëm i Romës në momentin që Edin Dzeko nuk do të jetë më pjesë e kryeqytetasve siç e la të kuptohet edhe trajneri Fonseca, është shprehur se do t’i pëlqente që rritja e tij të shkonte në paralel me atë të Romës.

"Besoj që unë dhe Roma do të rritemi akoma më shumë sëbashku dhe në të ardhmen do të fitojmë gjëra të rëndësishme", deklaroi Pellegrini i cili grumbullohet rregullisht edhe nga kombëtarja italiane.
Shtuar më 04/04/2020, ora 19:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori