Pellegrini thyen rekordin botëror në 200 m stil i lirë për femra
Albeu.com
Një tjetër rekord i ri botëror në 200 m stil i ri për femra nga notarja italiane, Federica Pellegrini. Ajo u shpall kampione olimpike duke thyer edhe rekordin boteror (1:54.82).Pellegrini doli para sllovenes, Sara Isakovic dhe kinezes, Pang Jiaying, te merkuren ne Pekin, sipas agjencise AFP.
Shtuar më 13/08/2008, ora 18:40
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori