Penallti dhe pozicione jashtë loje, Serie A pushtohet nga polemikat (FOTO LAJM)

Fiorentina-Napoli, episodi kyç ndodh në minutat shtesë të ndeshjes: Cuadrado kalon Inler, i cili e pengon. Është më shumë se sa një penallti, por arbitri Calvarese i tregon kartonin e kuq kolumbianit për simulim. Moviola tregon krejt të kundërtën: Inler nuk ka aspak lidhje me topin dhe godet qartë Cuadradon.

Ndeshja përfundoi 1-2 në favor të skuadrës së Benitez, por Serie A është pushtuar nga polemikat pas një sërë gabimesh shumë të rënda të arbitrave në 10 javët e para të Serie A. /albeu.com/
Shtuar më 31/10/2013, ora 14:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori