Penalltia katastrofale e Bonuccit (VIDEO)
Ishte penalltia e Leonardo Bonuccit ajo që vendosi fatet e sfidës së djeshme gjysëmfinale mes Spanjës dhe Italisë. Në një kohë kur 12 penalltitë e mëparshme ishin goditur në mënyrën më të mirë të mundshme mbrojtësi i Juventus mori përsipër të 13-ën duke e dërguar në tribunat pas porte.

Pas tij goditi saktë Jesus Navas dhe Spanja preu biletën për në finalen e 30 Qershorit ku do të presë Brazilin vendas.
Shtuar më 28/06/2013, ora 12:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori