Penev është tranjeri i ri i Bullgarisë
45 vjeçari, Luboslav Penev është tranjeri i ri i kombëtares bullgare. Ish sulmuesi i Bullgarisë zuri vendin e lënë bosh pas shkarkimit të gjermanit, Lothar Matthaeus për mungesë rezultatesh në Eliminatoret e Europianit 2012.

"Penev i jeh shumë mirë të gjithë lojtarët dhe mendoj se është zgjedhja më e mirë që mund të bënim", deklaroi Presidenti i Federatës Bullgare të Futbollit.

Luboslav Panev për të pranuar drejtimin e stolit bullgar hoqi dorë nga stoli i kampionëve të Bullgarisë, Litex Lovech. /albeu.com/
Shtuar më 02/11/2011, ora 13:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori