Pepe, kurrë në planet e Barçës
Drejtori Sportiv i Barcelonës, Andoni Zubizarreta, u shpreh se kklubi i Barcelonës asnjëherë nuk e kanë pasur në plan për të blerë mbrojtësin e Real Madrid, portugezin Pepe.

"Ai nuk ka qenë në listën tonë. Që në 2010, që kur unë kam këtë drejtim, s’kemi qenë të interesuar", u shpreh Zubizarreta, duke iu përgjigjur deklaratave të teknikut madrilen Jose Mourinho, i cili u shpreh se katalanasit e sulmojnë Pepen sepse dëshirojnë ta ketë në skuadrën e tye.

Ai foli edhe për arbitrimin e bërë në takimin ndaj Deportivo La Corunas (4-5). "Është komiteti që vendos për vendimet e arbitrit, por m’u duk se ndeshja nuk ishte aq luftarake, sa për këto ndëshkime të marra. Do të ulem me anëtarët e klubit dhe do të shikojmë videot", përfundoi Andoni Zubizarreta. /albeu.com/
Shtuar më 22/10/2012, ora 17:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori