Për herë të parë në Botëror, kjo skuadër kualifikohet me kartonat e verdhë
Kolumbia fitoi me rezultatin minimal 1-0 ndaj Senegalit, duke u renditur në vend të parë në grup.

Japonia humbi 1-0 me Poloninë dhe mbetet me 4 pikë, aq sa ka edhe Senegali.

Edhe golavarazhi mes japonezëve dhe senegalezëve është i njëjtë 4-4.

Në bazë të rregullores së re të FIFA-s, Japonia kualifikohet si vend i dytë në sajë të kartonëve të verdhë që ka më pak.

Japonia ka 4 kartonë të verdhë, ndërsa Senegali ka 6. Si pasojë e “Fair Play”-t japonezët kalojnë në turin tjetër. /albeu.com/
Shtuar më 28/06/2018, ora 18:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori