Për herë të parë pas dy vitesh, Lewandowski e nis nga stoli për Bayern Munchen
Një diçka jo e zakonshme është parë në publikimin e formacionit të Bayern për ndeshjen ndaj Hoffenheim.

Bavarezët njoftuan formacionin startues për ndeshjen ndaj Hoffenheim dhe aty mungonte Robert Lewandowski.

Polaku startoi nga banka rezervë dhe kjo gjë ndodh për herë të parë në dy vite.

Ndeshja e Bayern ndaj Augsburg, më 25 shtator 2018 ishte e fundit kur Lewandowski nuk ishte startues.

Shtuar më 27/09/2020, ora 16:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori