Për nder të Maradonës, propozohet të hiqet numri 10 në fanellat e ekipeve
Mbrëmë, në moshën 60 vjeçare ka ndërruar jetë legjenda e futbollit, Armando Diego Maradona.

Trajneri i Olympique Marseille, Andre Villas Boas ka kërkuar nga FIFA që të largohet nga futbolli numri 10 në nderë të yllit argjentinas.

"Unë do të doja që FIFA të hiqte numrin 10 nga të gjitha garat dhe nga të gjitha ekipet. Unë mendoj se është nderi më i mirë që mund t’i bëjmë Diego Armando Maradonas. Vdekja e Diego është një lajm i keq, është humbja e një personi që ka qenë shumë i rëndësishëm për mua", tha Villas-Boas pasi humbi 0-2 ndaj Portos në Ligën e Kampionëve.

2Sapo ai iu afrua qendrës së trajnimit Inter (ku Villas-Boas ishte ndihmës), unë kam një foto suvenir me të . Unë gjithashtu bleva një orë kushtuar nga Diego Armando Maradona që erdhi me një këmishë të nënshkruar nga ai. Ai është një gjeni futbolli. Ai është një humbje për të gjithë", tha ndër të tjerash trajneri.
Shtuar më 26/11/2020, ora 08:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori