Për Prandellin Pogba është mesfushori më i mirë në botë
Trajneri i Italisë, Cesare Prandelli e ka cilësuar Paul Pogban si mesfushorin më të mirë në botë. “Pogba është mesfushori më i mirë në botë. Ai mund të luaj në disa role. Ai ka një fizik të jashtëzakonshëm dhe cilësi teknike. Ai e di se kur duhet të vijë te zona dhe si të shkaktojë problem për kundërshtarin. Për më tepër, ai ka një karakter shumë të fortë” shprehet tekniku i skuadrës italiane.

Sipas mediave të huaja Pogba po kërkohet me ngulm nga skuadra spajolle, Real Madrid. /albeu.com/
Shtuar më 09/06/2014, ora 11:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori