Përballja e fuqishme Barcelonë-Bayern Munich, formacionet e mundshme
Edhe mbrëmja e sotme ka rezervuar një ndeshje të rëndësishme. Do të luhet çerekfinalja tjetër e LigësKampionëve, ndërmjet Barcelonës dhe Bayern Munich.

Barcelona dhe Bayern Munich do të luftojnë për një vend në gjysmëfinale.

Formacionet e mundshme për këtë ndeshje:

Barcelona: ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Alba; Roberto, Vidal, Busquets, de Jong; Messi, Suarez

Bayern: Neuer; Kimmich, Boateng, Alaba, Davies; Thiago, Goretzka; Coman, Muller, Gnabry; Leëandoëski

Barcelona dhe Bayern Munich u ndeshën për herë të fundit në gjysmëfinalen e LigësKampionëve në sezonin 2014/15, me katalanasit që u kualifikuan tutje.

Fituesi i kësaj ndeshje do të ndeshet me fituesin e ndeshjes Manchester City – Lyon.

Shtuar më 14/08/2020, ora 09:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori