Vetëm 50 vjeç, COVID-19 i merr jetën mamisë në Elbasan
Perez përcjell vlerat e Realit të Madridit tek të rinjtë
Studentët të Universitetit të Madridit dëgjuan një mesazh frymëzues nga presidenti i klubit madrilen, Florentino Perez, ndërsa po diplomohoeshin të hënën.

Perez, i tha klasës të synojë vazhdimisht të shikojë për të përmirësuar veten. "Tek Real Madrid nuk ka vend për vetë-kënaqësi", tha ai. "Kërkesat në këtë klub nënkuptojnë se ne vazhdimisht duhet të punojmë dhe të përtërijmë që të mbetemi në krye. Ne jemi krenar për shkollën tonë pasi 1.420 studentë kanë studiuar në programet tona master këtë vit, nga të cilat 426 studentë të 49 kombësive po diplomohen këtu sot." Deklaroi presidenti i rizgjedhur i Realit të Madridit, përcjell Albeu.com.


"Gjithçka që kemi arritur ka ardhur pasi ne gjithmonë dëshirojmë të përmirësojmë veten kur përpiqemi për përsosmëri me një frymë të ndershme dhe solidaritet"." tha Perez.

Ai gjithashtu foli për faktin se tani ekziston një lidhje e përjetshme ndërmjet Los Blancos dhe të diplomuarve .

"Vlerat janë futur në ju në këtë shkollë që unë shpresoj se ju do ti merrni me vete," tha Perez. "Këto vlera i kanë mundësuar Real Madridit të bëhet një institucion që është universal, i respektuar, i dashur dhe i admiruar". Zyrtarë të tjerë të vërtetë gjithashtu ishin të pranishëm, përfshirë drejtorin e përgjithshëm Emilio Butragueno. /albeu.com/
Shtuar më 05/07/2017, ora 09:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori