EUROPA LEAGUE/ Përfundojnë 12 ndeshjet e orës 18:55, njihuni me rezultatet dhe kualifikimet (FOTO LAJM)

Janë zhvilluar 12 ndeshjet për javën e fundit të fazës zsë grupeve në Europa League.

Pa dyshim që vëmendjen më të madhe ka tërhequr Arsenali që me vështirësi barazoi 2-2 përballë Standard Liege-s.

Gjithashtu Lazio ishte pa objektiva dhe pësoi humbje 2-0 në transfertë kundër skuadrës franceze të Rennes.

Deri në këto momente këto janë skuadrat që kanë siguruar kualifikimin në fazën me eliminim direkt: Sevilla, Apoel, Malmo, Copenhagen, Basel, Getafe, Sporting, LASK Linz, Celtic, CFR Cluj, Arsenal dhe Eintracht Frankfurt.
Shtuar më 12/12/2019, ora 20:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori