Perfundojne ndeshjet e Kupes se Shiperise
Albeu.com
Përfundon ndeshja e kthimit të çerekfinale të kupës së Shqipërisë mes ekipit të Besës dhe Tiranës. Ekipi i Tiranës ka fituar me rezultatin 4 -2 dhe golat u shënuan nga Ahmetaj një dy golësh dhe nga Plaku dhe Lila, për Besën golat u shënuan nga Mancaku dhe Xhafaj.
Ndeshja e parë kishte përfunduar me fitoren e ekipit të besës me rezultatin 2-0. Rezultati i përgjithshëm është 4-4 por për shkak të golave të shënuar në fushën kundërshtare ekipi i Besës ka kaluar për në gjysëmfinale të Kupës së Shqipërisë ndërsa ndeshja e parë çerekfinale mes ekipit të Shkumbinit dhe Dinamos ka përfunduar me fitoren e Peqinit me rezultatin 2-1. Për ekipin e Dinamos shënoi Kuli ndërsa për Shkumbinin shënoi një dy golësh Bakiu.
Shtuar më 24/02/2010, ora 22:06
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori