Përfundon me sukses operacioni në tru i Maradonës
Diego Armando Maradona kaloi natën në spital pasi u operua për një hematomë subdurale në tru.

Pasi u pranua këtë të hënë pasdite në Sanatoriumin Ipensa në La Plata, për shkak të dehidrimit dhe anemisë, dje në mbrëmje ai iu nënshtrua një tomografie në të cilën u zbulua hematoma, dhe për këtë arsye mjeku i tij personal, Leopoldo Luque propozoi që operacioni të kryhej për të kulluar dhe zvogëluar mpiksjen, dhe kështu të shmangte ndërlikimet në të ardhmen.

Pas dy orë operacion, dihej që ishte një sukses sipas fjalëve të mjekut të tij, Leopoldo Luque, i cili ndërhyri dhe mbetet të shihet se si do të jetë dita e sotme për Diegon, i cili kishte në pezull Argjentinën dhe botën e futbollit .

Leopoldo Luque, mjeku i Diegos u shpreh: "Operacioni zgjati 1 orë e 20 minuta dhe edema u evakuua. Diego është zgjuar, është shumë mirë. Ai ka një rrjedhje të vogël që do ta heqim nesër. Ai e përballoi shumë mirë operacionin dhe është shumë mirë. dhe madje edhe kur ai të qëndrojë në sanatorium do të varet nga evolucioni".
Shtuar më 04/11/2020, ora 09:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori