Përfundon numërimi i votave për kreun e FSHF-së, shpallet fituesi
Ka përfunduar numurimi i votave ku Duka ka fituar 39 vota Fino: 22 vota. Ishte i nevojshëm zhvillimi i një raundi të dytë, pasi asnjë nga kandidatët nuk arriti të sigurojë, 2/3 e votave. 4 vota janë nxjerrë të pavlefshëm.

Armand Duka më pas u shpall fitues në raundin e dytë me 38 vota, 24 Bashkim Fino, 3 të pavlefshme. Pas votimit të raundin e dytë, ka nisur menjëherë numurimi i votave, ku do të shpallet fituesi i cili do të drejtojë FSHF-në në 4 vitet e ardhshme.

raundin e dytë të votimeve proçedurat janë të njëjta si në raundin e parë. Në garë ishin vetëm 2 kandidatë, Bashkim Fino dhe Armand Duka. /albeu.com/
Shtuar më 07/02/2018, ora 13:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori