Përleshja Benitez-Ronaldo, vjen komenti nga trajneri spanjoll
Ish-trajneri i Napolit dhe Liverpool, Rafa Benitez këmbëngul se ai kishte një marrëdhënie të mirë me Cristiano Ronaldon në Real Madrid.

Spanjolli kishte qenë në krye të Merengues në pjesën e parë të fushatës 2015-16.

Ai u shkarkua në mars dhe u zëvendësua nga Zizou Zidane.Kishte zëra se ai u përlesh me Cristiano Ronaldo i cili u bashkua me Juventusin dy vjet më vonë.

Ronaldo është një lojtar profesionist, një kampion. Ai është shumë konkurrues dhe ai bënte atë që i thashë, ”tha Benitez për La Gazzetta dello Sport, shkruan GazetaBlic.

“Ai duhej të fillonte presionin, gjithçka kishte të bënte me gjetjen e një ekuilibri të mirë me shokët e tij të skuadrës. Nuk është e vërtetë që përfundoi keq, një javë më parë u largova nga Madridi ai po fliste me respekt për punën tonë. ”Trajneri spanjoll vazhdoi të flasë për Juventusin e Andrea Pirlo.

“Unë punoj në Kinë dhe nuk mund ta ndjek [futbollin italian] nga afër. Pirlo duhet të menaxhojë një ndërrim të brezave dhe të fitojë në të njëjtën kohë. Varet nga sa kohë do t’i jepet. Ai ka nevojë për qetësi ”.
Shtuar më 28/11/2020, ora 19:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori