Përleshje masive mes tifozëve në “klasiken” meksikane (VIDEO)

Ndeshja klasike midis skuadrës së Tigres dhe Monterreit është shoqëruar me pamje vërtetë tmerruese.

Ndeshja e 117-të midis tyre nuk rezultoi ajo që duhej të ishte, por doli nga panorama e të qënurit vetëm një ndeshje futbolli.

Tifozët e të dyja skuadrave filluan përleshje të forta të cilat çuan deri në rrezikshmëri jete.

Sipas mediave vendase mësohet se një tifoz i Tigres është në gjendje të rëndë për jetën. Ashtu siç duket dhe nga pamjet e mëposhtme ai është qëlluar me gurë dhe mjete të forta e më pas është lënë i shtrirë në tokë.
Shtuar më 24/09/2018, ora 16:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori