Piatek dhe Leao mund të luajnë bashkë
Trajneri i Milanit, Stefano Pioli foli para shtypit për ndeshjen e ekipit të tij kundër Romës nesër dhe u hap për mundësinë e dy sulmuesve të tij (Piatek dhe Rafael Leao) të luajnë së bashku.

"Nuk më pëlqejnë eksperimentet. Nëse flasim për sulmuesit, Leao dhe Piatek kanë karakteristika të ndryshme. Ata gjithashtu mund të luajnë së bashku, vetëm me ekuilibrin e duhur. Gjithmonë ekziston nevoja për të ndryshuar diçka, energji dhe më shumë," tha ai.

"Leao ka karakteristika të caktuara. Ai punon shumë dhe është brenda lojës. Ne kemi nevojë për sakrificë dhe ndihmë të ndërsjellë. Ai vlen për të gjithë. Piatek? Të gjithë duhet të marrin pjesë dhe të punojnë me ekipin. Ai është mirë, por nuk është i shkëlqyeshëm. Së shpejti ai do të arrijnë 100%, "shtoi Pioli.
Shtuar më 26/10/2019, ora 23:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori