Pilotët harrojnë garën, fillojnë grushtin (VIDEO)


Spektakli ka qënë gjithnjë prezent në garat NASCAR, por ajo që vjen nga pista e Charlotte Motor Speedëay është thjeshtë e papranueshme.

Një akt dhune është regjistruar në pistën e Charlotte, ku protagonist kanë qënë dy pilotët, Clint Bowyer dhe Ryan Newman. Shkak është bërë një kontakt mes makinave të Newman dhe Bowyer, me këtë të fundit që u përplas me muret rrethuese.

Kjo ka zemëruar drejtuesin e makinës me numër 14-të, që në përfundim të garës sulmoi fizikisht kundërshtarin. Megjithatë reagimi i pilotëve dhe emisarëve të pistës shmangu një sherr që mund të kishte marrë përmasa më të mëdha.
Shtuar më 21/05/2019, ora 22:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori