Pioli: Nuk ishte penallti, VAR duhet të funksiononte edhe te Chiesa
Stefano Pioli beson që Fiorentina luajti në një nivel me Interin, duke besuar se meritonin një rezultat më të mirë.

Sipas ish-trajnerit të Interit, skuadra e tij u dëmtua nga gjykimi i ndeshjes në humbjen 2-1.

“Nuk mund të ndihmojë, por jam i kënaqur me performacën e ekipit, por mendoj po ashtu se bëmë gabim të madh tek goli i dytë”.

Ai e komentoi edhe penalltinë e shënuar të Mauro Icardit, që u fitoi nga një harkim i Antonio Candrevas, me një prekje me dorë të Vitor Hugos.

“Unë kurrë nuk i kam mësuar mbrojtësit e mi të shkojnë në drejtim të topit me duart kryq prapa shpinës, sepse ju duhet të vraponi”.

“Kur dëgjon të flasësh për majat e gishtave që lëvizën topin, kjo është aq e zymtë. Unë nuk mendoj se ishte një penallti, sepse ai nuk bëri asgjë për të shkuar në kërkim të topit”.

“Unë do të doja të shihja VAR-in edhe në kartonin e dytë të Kwadwo Asamoah në Federico Chiesa dhe gjithashtu edhe ndërhyrjen në Chiesan që ishte në zonë”.

“Është për të ardhur keq, pasi kemi luajtur shumë mirë kundër një skuadre shumë të mirë”, deklaroi Pioli.
Shtuar më 26/09/2018, ora 00:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori