Pique kërcënon Ibrën: Nuk do marrësh frymë
Mbrojtësi i Barcelonës Gerard Pique ka deklaruar se do të përkujdeset me të mnira e të këqija të ndalojë sulmuesin e Milanit Zlatan Ibrahimovic.

"Ibra është një lojtar vështirë për t′u ndalur, është i plotë, i madh dhe ka cilësi ta mbajë topin. Por Ibrën e njoh nga koha te Barcelona dhe do jap maksimumin që të përkujdesem që në ndeshjen e sotme Ibra mos të marrë frymë", deklaroi Pique.

"Sikur skuadra jonë, besoj edhe Milani s′ka çfarë të humbë. Do të jetë një lojë sulmuese. Ne kemi arritur kulmin e formës dhe do të tentojmë të shënojnë fitore në një stadium të madh siç është San Siro", deklaroi Pique. /albeu.com/
Shtuar më 28/03/2012, ora 19:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori