Pires: Henry do të bëhet një trajner i madh
Pëlqej
henry00
Thierry Henry do ta ketë një karrierë të shkëlqyer si trajner sipas ish-bashkëlojtarit të tij, Robert Pires, i cili ka thënë se Henry ka marrë mësime nga Arsene Wenger dhe Pep Guardiola.

“Thierry Henry kërkon pasion, është një gjë shumë e rëndësishme për të. Ai dëshiron të flasë me lojtarët për taktika”, ka thënë francezi Pires.

“Ai ka mësuar shumë gjatë kohës sa ishte nen menaxhimin e Wengerit dhe Guardiolas”.

“Ai mund të jetë i suksesshëm pasi e do shumë futbollin”.
Shtuar më 13/10/2018, ora 23:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori