"Pirlo? Një lojtar i madh nuk është medoemos trajner i madh. Gattuso e nisi nga poshtë"
Massimiliano Mirabelli, ish-drejtori sportiv i Milanit, foli për Rino Gattuso në një fjalim për mikrofonat e Radio Kiss Kiss Napoli:

“Unë duhej të shkoja në luftë për ta vendosur në stolin e Milanit. Nuk është e thënë që një lojtar i shkëlqyer të jetë gjithashtu një trajner i shkëlqyeshëm, thjesht shikoni Pirlon.

Por Gattuso ishte kampion bote, ai tashmë e kishte vendosur veten në vijën e frontit, duke mos shkuar drejt në sheshe fisnike por kishte mësuar shumë në kategoritë e ulëta.

Kishte fituar përvojë dhe tani po bën mirë në Napoli.

Mbajeni atë në Napoli për aq kohë sa të jetë e mundur”, theksoi për TuttoNapoli.it.
Shtuar më 29/10/2020, ora 18:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori