Pirlo si Mona Liza, Robben në stilin Van Gogh (FOTO LAJM)

Cristiano Ronaldo në versionin e piktorit portugez Columbano Bordalo Pinheiro "Portreti i Professor Antero de Quental"

Pëlqej
Pesë prej futbollistëve më të mirë të futbollit të viteve të fundit janë bërë të "pavdekshëm" në sajë të disa pikturave të artistit John Myatt, i cili i ak piktuar në bazë të stilit të disa prej ikonave të historisë së pikturës.

Cristiano Ronaldo, Steven Gerrard, Andres Iniesta, Arjen Robben dhe Andrea Pirlo janë vendosur në ato piktura që piktorë të vendeve nga ata vijnë kanë bërë histori dhe bujë.

E gjithë kjo është bërë për lançimin e Sky Sports 5, shtëpia e futbollit europian në Sky. /albeu.com/
Shtuar më 13/08/2014, ora 09:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori